Przede mną druga przeprowadzka której trzeba się poddać. Nie żałuję, bo jak to się mawia na swoje. Czas biegnie niemiłosiernie, więc należy się wziąć żywo do roboty. Dużo naszych szpargałów jest już popakowanych, ale jeszcze drugie tyle musimy spakować. Rzecz jasna to nie będzie jakiś kłopot, a ja wybiegam już myślami w jaki sposób urządzimy nasze gniazdko. Są tam 3 pokoje oraz kuchnia, więc do dzieła.

Kuchnia, niewątpliwie można uznać, że jest urządzona i nie potrzebuje drastycznych zmian. Odświeżymy jedynie ściany. Przed nami mieszkało tutaj aby małżeństwo i w tej całkiem sporej kuchni znajdują się stoły i krzesła. Niestety tylko dwa, i zapewne wszyscy się nie zmieścimy. Będziemy zmuszeni pomyśleć się nad wymianą tego stołu, na zdecydowanie większy, aby się nie nosić z posiłkami do dużego pokoju. Nie wiem, czy kupimy coś gotowego, czy trzeba będzie taki stół robić na zamówienie.

Sypialnia. Jest znacznie mniejsza od naszej, toteż na wstępie stwierdziliśmy, że nie zabieramy szafy z sypialni. Tam zresztą została szafa w zabudowie, a więc nie będziemy jej potrzebowali. Niestety radzimy co począć z łóżkiem. Obecne jest wielkie, a nowa sypialnia jest o wiele mniejszych gabarytów od obecnej. Łoże się zmieści, lecz to zagraci pokój. Jednak nie chce mi się wymienić dobre łoże na węższą wersalkę i codziennie się schylać przy składaniu i rozkładaniu. Obok łóżka musimy zabrać także toaletkę i komodę. Wydaje mi się jednak, iż razem nie wejdą i będziemy musieli z czegoś zrezygnować.

Pokój dla dziecka. Jak to w blokach nie jest za duży, ale będzie jedynie dla jednego dziecka. Bardzo długo ja miałem pokój z bratem i dobrze wiem jak niezbędny jest swój pokój. Obecnie nie zamierzamy go od zera urządzać. Wstawimy mebelki te które posiadamy ze starego domu, a niedługo jak czas będzie iść do szkoły kupimy odpowiedni komplet. Można kupić ładne meble systemowe, a co najlepsze, one nie wymagają dużo miejsca, a do tego są bardzo funkcjonalne. Musimy mieć na uwadze, że biurko wtedy już będzie konieczne. Przecież ona dopiero była taka malutka, a tu musi iść do szkoły.

Pokój dzienny. Zgodnie z moją wizją konieczne jest w nim trochę wolnego miejsca.Jakaś sofa, mebelek pod rtv, telewizor, a obok stół i krzesła. Jest to do zrealizowania, bo pokój jest na tyle ustawny. Na ten moment obecni właściciele mieszkania nie będą zdejmować żyrandoli, oraz komody. Raptem co byliśmy przed dylematem wykorzystania naszej komody z sypialni, a tu nowy mebel do wykorzystania. Jak stwierdzimy, iż totalnie nie pasuje do naszego stylu, znajdzie się po od razu na śmietniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s